přilby-Uvex.cz / Technologie a novinky Uvex / Chytrý high-tech materiál reguluje teplotu.

Chytrý high-tech materiál reguluje teplotu.

fotka k článku Chytrý high-tech materiál reguluje teplotu. Lyžařské helmy už nejsou jen pro malé děti. Ochrana hlavy má už úspěch i u dospělých. Tento trend začal stejně jako u helem na cyklistiku.
Ačkoli původní (a samozřejmě také nejdůležitější) zaměření bylo na ochranu při pádu či nárazu, vnitřní část nové generace helem je propracovanější a pohodlnější. Nyní se pohodlí vyrovnává pocitu bezpečí. Uvex, jako současný leader na globálním trhu, je prvním výrobcem, který zkoumá a vyvíjí koncept climate comfort technologie.

Po letech výzkumu jsme došli až sem. Při spolupráci s vědeckým institutem PFI, testovacím a výzkumným institutem v Pirmasens, Německo, vysokou odbornou školou v Kaiserslauternu, Německo a s Hohenstein institutem, byly vyvinuty testovací metody a zařízení, které umožnily provést důkladné a spolehlivé měření. Poté, co tohoto bylo dosáhnuto, se podařilo objevit všechny komponenty, které jsou důležité pro teplotu. Tato jedinečná akce je v naší branži považována za senzaci.

Námi vyrobené měřicí zařízení, jako climate and comfort tester, poskytlo přesné informace o termo-fiziologickém komfortu ve ventilaci při dynamických pohybových sekvencích. Dýchatelnost byla například definována při určování odolnosti proti odpařovacímu tepelnému transferu. Jiné měřicí metody zkoumaly například citlivé prvky kůže a kvalitu ventilace.

Údaje, které zde byly poprvé získány, vedly k vývoji nejrafinovanějších materiálů a technologií. V roce 08/09 byla tato mezinárodně výjimečná dovednost na optimální regulaci teploty zabudovaná do skupiny výrobků Uvex jako takzvaná climate comfort technologie. Tento master of temperature regulation můžete najít u všech Uvex produktů, včetně helem.

Uvex climate comfort technologie funguje v každé situaci; dle potřeby chladí či ohřívá, ventiluje nebo zachycuje teplo. Zvyšuje pohodlí ve všech podmínkách – ať je teplo, zima, vlhko, nebo také při extrémní fyzické námaze. Funguje jako samostatný tělesný kontrolní systém.

Toto vše je zajištěno faktory, jako speciálně vytvořenou dýchatelnou vodě– i vzduchotěsnou membránou s akumulační funkcí, materiálem, který odvádí vlhkost (stejně tak jako u funkčního oblečení), speciálně umístěnými vzduchovými kanálky, atd. Velké teplo po extrémní fyzické námaze či při vysokých teplotách je rychle odvedeno. Na druhé straně materiál také akumuluje potřebné teplo, aby chránil uživatele před chladnými teplotami a silným větrem.

8.9.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Technologie a novinky Uvex:Take Off - jednoduché zatmavení zorníku tmavším sklem

12.9.2012

Take Off - jednoduché zatmavení zorníku tmavším sklem, fotka: 4126.jpg Modely brýlí Uvex označené Take Off mají v balení druhé tmavší sklo, které stačí přidat na stávající světlejší sklo, čímž odpadá složitější vyměňování zorníků podle aktuálního počasí.


Lyžařské a snowboardové brýle Uvex označené Recon Ready

12.9.2012

Lyžařské a snowboardové brýle Uvex označené  Recon Ready, fotka: recon-ready-13.jpg Brýle na lyže a snowboard od Uvexu označené Recon Ready umožňují získávat data do brýlí na mini LCD. Získejte on-line údaje o rychlosti, poloze, délce skoku.. nebo spojte Recon systém s telefonem a získejte informace o playlistu a SMS.


Vlastnosti lyžařských brýlí Uvex

8.9.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Vlastnosti lyžařských brýlí Uvex, fotka: 100UV-PROTECTION.jpg Označení a popis vlastností lyžařských brýlí Uvex.


Chytrý high-tech materiál reguluje teplotu.

8.9.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Chytrý high-tech materiál reguluje teplotu., fotka: uvex-logo-jpeg.jpg Lyžařské helmy už nejsou jen pro malé děti. Ochrana hlavy má už úspěch i u dospělých. Tento trend začal stejně jako u helem na cyklistiku.
Ačkoli původní (a samozřejmě také nejdůležitější) zaměření bylo na ochranu při pádu či nárazu, vnitřní část nové generace helem je propracovanější a pohodlnější. Nyní se pohodlí vyrovnává pocitu bezpečí. Uvex, jako současný leader na globálním trhu, je prvním výrobcem, který zkoumá a vyvíjí koncept climate comfort technologie.


LCD lyžařské brýle Uvex Variotronic

7.9.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

LCD lyžařské brýle Uvex Variotronic, fotka: UVISION_variotr_S5502065529.jpg Vylepšete svůj výhled dotekem Vašeho prstu, a to jen za desetinu vteřiny – reagujte ihned na změnu lyžařských podmínek. Průkopnické lyžařské brýle "UVISION variotronic" představila firma Uvex evropskému trhu na výstavě ISPO 09. U zorníku se používá liquid crystal technologie stejně jako u LCD obrazovky. Brýle jsou vybaveny pohonem na baterky.


Označení skel lyžařských brýlí Uvex

8.7.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Označení skel lyžařských brýlí Uvex, fotka: lens_lgl_ltm_black.jpg V článku naleznete rozdíly mezi skly používaných pro lyžařské brýle Uvex.


Lyžařské helmy Uvex injection-shell

8.3.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Lyžařské helmy Uvex injection-shell, fotka: uvex-logo-jpeg.jpg Materiály z řady pro závodníky nyní jako dostupný produkt pro každého. Co bylo dříve vyráběno pro nejlepší závodníky, je nyní v řadě prestižního producenta lyžařských helem – firmu Uvex - dostupné pro každého.


Technologie lyžařských a snowboardových helem Uvex

10.12.2009 | zdroj: www.uvex-sports.de

Technologie lyžařských a snowboardových helem Uvex, fotka: helma-vzorek.jpg Vysvětlení konstrukčních prvků lyžařských a snowboardových helem Uvex.


Technologie Variomatic zorníků

7.12.2009 | zdroj: www.uvex-sports.de

Technologie Variomatic zorníků, fotka: silvan_zurbriggen_72dpi.jpg Pro sezónu 2009/2010 představuje Uvex svoji novou generaci technologie photochromic variomatic zorníků, která s sebou přináší nové vlastnosti a výhody.
Prodejce Uvex

Zboží výrobce Uvex můžete zakoupit na následujících odkazech:
Lyžařské přilby Uvex
Páteřák Uvex
Lyžařské brýle Uvex
Helmy na snowboard Uvex
Brýle na dioptrické brýle

Provozovatel: Přilby Uvex 2010