přilby-Uvex.cz / Technologie a novinky Uvex / Technologie Variomatic zorníků

Technologie Variomatic zorníků

fotka k článku Technologie Variomatic zorníků Pro sezónu 2009/2010 představuje Uvex svoji novou generaci technologie photochromic variomatic zorníků, která s sebou přináší nové vlastnosti a výhody.

Propustnost světla: S1 -77% až S3 -17% - podstatně větší rozsah mezi světlým a tmavým odstínem (předešlá propustnost variomatic® zorníků byla S1-44% až S3-17%)

Další uvex supravision® antifog potah na vnitřním zorníku

Vodu odpuzující potah na vnějším zorníku

Lehce umyvatelný

Vodu a pot odpuzující

Ochranná vrstva proti špíně

Odpuzuje prach, olej a jiné tekutiny


Značka UVEX byla tento rok oceněna uvedením v dokumentu „Marken des Jahrhunderts“ (značky století). Dr. Florian Langenscheidt publikuje každé dva roky seznam produktů a služeb, které jsou „made in Germany“. Tento seznam nejznámějších a nejprodávanějších německých značek, které jsou samy o sobě synonymem pro určité typy výrobků a které jsou také symbolem německé ekonomiky, vychází nyní již v 16. vydání.


UVEX je uveden v katalogu vedle 250 jiných známých značek jako na příklad Salamander (boty), Erdinger a Wahrsteiner (piva), Kinder Überraschung, Haribo (medvídci), Brockhaus (encyklopedie), Schiesser (spodní prádlo), automobilových značek Mercedes Benz a Porsche, leteckých společností Deutsche Lufthansa a Air Berlin, automobilové asociace ADAC, pojišťovny Allianz, obchodního domu Karstadt atd.


A proč byla zrovna značka UVEX tento rok zařazena do seznamu značek století?

Když je řeč o lyžařských brýlích, tak určitě jednou z prvních značek, která se Vám vybaví, je právě UVEX - a nejste na tom určitě sami. Jak světová špička závodníků, tak i mnoho lyžařských amatérů důvěřuje právě této značce.

V roce 1926 byla v Bavorském Fürthu (nedaleko Norimberku) Phillipem Wintrem založena firma, která se ze začátku specializovala hlavně na výrobu brýlí pro ochranu při práci v průmyslovém oboru. Teprve o více než 30 let později, v roce 1959, se pan Winter se svým synem rozhodli, že se chtějí stát vedoucí značkou lyžařských brýlí na trhu. K tomu potřebovali být nejlepší a výjimeční – počínaje jménem značky, které podle nich mělo být lehce zapamatovatelné a hlavně jednoduše vyjádřit jedinečnou kvalitu brýlí. Proto se rozhodli pro jméno UVEX (UltraViolet EXcluded) – 100% absorpce UV paprsku, které jsou lidskému oku tak nebezpečné. Od té doby se u firmy UVEX dělá vše pro to, aby lyžařské brýle splnily tyto požadavky. Ve vývoji důležitých technologií a inovací byla značka UVEX vždy mezi prvními – počínaje vývojem UVEX supravision super anti-fog vrstvy v 70. letech, která zabránila zamlžování brýlí, přes UVEX double lens technologii až k další inovaci z 90. let, známé jako UVEX lasergold technologie zorníku, která umožňuje lépe rozeznávat kontury. Nejčerstvější novinka byla prezentována na výstavě ISPO 2009: UVEX uvision variotronic – brýle, které zlepší kontrast a tím i viditelnost v situacích dramatických změn světla, například když jedete ze slunečného svahu do stínu nebo mezi stromy. A to vše pouze během desetiny vteřiny zmáčknutím tlačítka. U zorníku se používá liquid crystal technologie stejně jako u LCD obrazovky. Oproti fotochromickým systémům je rychlá reakce nejmodernějších lyžařských brýlí zcela nezávislá na UV světle nebo teplotě. Brýle fungují vždy a ihned.

Tím, že značka UVEX je už po generace uznávaný partner a sponzor nejlepších sportovců světa a slouží také většině amatérských lyžařů, se opravdu stala jednou z nejuznávanějších vedoucích značek na trhu – a to nejen na německém! Je to značka, která již od založení firmy sleduje splnění svého motta: PROTECTING PEOPLE – ochrana lidí v práci, ve volném čase a při sportu!...a proto si s jistotou toto ocenění zaslouží!

7.12.2009 | zdroj: www.uvex-sports.de

Technologie a novinky Uvex:Take Off - jednoduché zatmavení zorníku tmavším sklem

12.9.2012

Take Off - jednoduché zatmavení zorníku tmavším sklem, fotka: 4126.jpg Modely brýlí Uvex označené Take Off mají v balení druhé tmavší sklo, které stačí přidat na stávající světlejší sklo, čímž odpadá složitější vyměňování zorníků podle aktuálního počasí.


Lyžařské a snowboardové brýle Uvex označené Recon Ready

12.9.2012

Lyžařské a snowboardové brýle Uvex označené  Recon Ready, fotka: recon-ready-13.jpg Brýle na lyže a snowboard od Uvexu označené Recon Ready umožňují získávat data do brýlí na mini LCD. Získejte on-line údaje o rychlosti, poloze, délce skoku.. nebo spojte Recon systém s telefonem a získejte informace o playlistu a SMS.


Vlastnosti lyžařských brýlí Uvex

8.9.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Vlastnosti lyžařských brýlí Uvex, fotka: 100UV-PROTECTION.jpg Označení a popis vlastností lyžařských brýlí Uvex.


Chytrý high-tech materiál reguluje teplotu.

8.9.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Chytrý high-tech materiál reguluje teplotu., fotka: uvex-logo-jpeg.jpg Lyžařské helmy už nejsou jen pro malé děti. Ochrana hlavy má už úspěch i u dospělých. Tento trend začal stejně jako u helem na cyklistiku.
Ačkoli původní (a samozřejmě také nejdůležitější) zaměření bylo na ochranu při pádu či nárazu, vnitřní část nové generace helem je propracovanější a pohodlnější. Nyní se pohodlí vyrovnává pocitu bezpečí. Uvex, jako současný leader na globálním trhu, je prvním výrobcem, který zkoumá a vyvíjí koncept climate comfort technologie.


LCD lyžařské brýle Uvex Variotronic

7.9.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

LCD lyžařské brýle Uvex Variotronic, fotka: UVISION_variotr_S5502065529.jpg Vylepšete svůj výhled dotekem Vašeho prstu, a to jen za desetinu vteřiny – reagujte ihned na změnu lyžařských podmínek. Průkopnické lyžařské brýle "UVISION variotronic" představila firma Uvex evropskému trhu na výstavě ISPO 09. U zorníku se používá liquid crystal technologie stejně jako u LCD obrazovky. Brýle jsou vybaveny pohonem na baterky.


Označení skel lyžařských brýlí Uvex

8.7.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Označení skel lyžařských brýlí Uvex, fotka: lens_lgl_ltm_black.jpg V článku naleznete rozdíly mezi skly používaných pro lyžařské brýle Uvex.


Lyžařské helmy Uvex injection-shell

8.3.2010 | zdroj: www.uvex-sports.de

Lyžařské helmy Uvex injection-shell, fotka: uvex-logo-jpeg.jpg Materiály z řady pro závodníky nyní jako dostupný produkt pro každého. Co bylo dříve vyráběno pro nejlepší závodníky, je nyní v řadě prestižního producenta lyžařských helem – firmu Uvex - dostupné pro každého.


Technologie lyžařských a snowboardových helem Uvex

10.12.2009 | zdroj: www.uvex-sports.de

Technologie lyžařských a snowboardových helem Uvex, fotka: helma-vzorek.jpg Vysvětlení konstrukčních prvků lyžařských a snowboardových helem Uvex.


Technologie Variomatic zorníků

7.12.2009 | zdroj: www.uvex-sports.de

Technologie Variomatic zorníků, fotka: silvan_zurbriggen_72dpi.jpg Pro sezónu 2009/2010 představuje Uvex svoji novou generaci technologie photochromic variomatic zorníků, která s sebou přináší nové vlastnosti a výhody.
Prodejce Uvex

Zboží výrobce Uvex můžete zakoupit na následujících odkazech:
Lyžařské přilby Uvex
Páteřák Uvex
Lyžařské brýle Uvex
Helmy na snowboard Uvex
Brýle na dioptrické brýle

Provozovatel: Přilby Uvex 2010